Zajímavosti      


Kurs předpovídání světových událostí

Ing. Miloslav Ponkrác.


Ing. Miloslav PonkrácTuhle kapitolu jsem původně chtěl nadepsat „Rychlokurs, jak se stát nejúspěšnějším prognostikem společenského vývoje za pomoci astrologie“, ale to by byl asi příliš bombastický titulek. Asi byste mi to nevěřili, ale já neslibuji naprosto nic nereálného. Vždy, když v televizi vidím plejádu prognostiků, politologů, a dalších odhadců budoucnosti, kteří mají jen malou úspěšnost předpovědí, je mi líto, že se snaží o nemožné. Nicméně právě předpovědi střídání společenských cyklů jsou v astrologii docelá zábavné, není to příliš složité, a co víc, a to je na tom nádherné, vychází to.

V dalším textu budu možná trochu zjednodušovat, ale nikterak moc, nechci z toho dělat vědecký článek. Ukážu Vám pohled do laboratoře mundánního astrologa, tedy astrologa, který předpovídá světové dění. A pokusím se to ukázat způsobem, u kterého se budete bavit (tedy doufám).

Astrologové při předpovědích používají obrovskou řadu nebeských těles a mnoho různých astronomických bodů. Některé planety pohybují celkem rychle a tím předpovídají a podávají informace o rychlých a krátkých událostech. Takové planety obvykle jen zřídka vyvolávají dlouhodobé světové události, ale často bývají tou poslední kapkou, která to spustí. Naproti tomu planety, které jsou daleko od Slunce (Jupiter, Saturn, Uran, Neptun, Pluto) se pohybují pomaleji a vyvolávají události daleko delšího dosahu. Čím dále od Slunce, tím pomaleji, ale zase o to důrazněji působí. Jestli si vzpomínáte, tak v minulých zajímavostech jsem psal o Plutu a některých předpovědích, a pohyboval jsem se v desetiletích a dostal jsem se až do doby Národního obrození v minulosti a také 200 let do budoucnosti.

Uran

 Málokdo ví, že Uran má také prstenec. Jinak na severní straně vidíte jasný oblak a na jižní straně světlý pás.Planeta Uran byla objevena 13._března 1781. Bylo to v době, kdy probíhaly události revoluční povahy – probíhala americká válka za nezávislost (1775–1783), Velká francouzská revoluce (1789), Galvani objevil elektřinu při známém pozorování žabích stehýnek (1780), postupně přicházejí obrovské světové objevy na poli elektřiny, a začíná pozvolna velké příspěvky do vědeckotechnické revoluce. Vše toto odpovídá povaze planety Uran.

Uran je planeta revoluční a také individualistická. Má ráda změnu a často velmi náhlou změnu. Má v sobě obrovsky tvořivou, ale také obrovsky ničivou sílu. Uran často vyvolává revoluce, nebo přírodní katastrofy, hromadné nehody a pády letadel. Dále má ráda individualismus, obrovskou osobní svobodu, nezávislost, všechno moderní a často je výstředná a boří zavedené pořádky. Někdy to přežene až do nelidskosti, či do anarchie. Pokud si tyto vlastnosti dáte dohromady, nepříjde vám příliš zatěžko poznat principy kapitalismu. Uran má ovšem na svědomí také průmyslové revoluce, což se s kapitalismem také báječně snese.

Neptun

Neptun jak ho viděl Voyager 2. Neptun má také prstence, ale na obrázku nejsou patrné. Na levé straně vidíte Velkou temnou skvrnu.Planeta Neptun byla objevena 23._září 1846. Neptun je na rozdíl od Urana planeta, která chce dosáhnout jednoty. Je to planeta společenská, toužící splynout s něčím větším, než je člověk, a proto je tak trochu protějšek Urana.

Kolem doby jeho objevy například Darwin přišel se svojí teorií evoluce (1846), ale také třeba došlo k britskému zákazu obchodu s otroky (1834). Také došlo k mnoha bojům proti tvrdosti vrchnosti (revoluční rok 1848), dále Komunistický manifest (1848) a vzestup socialismu.
Protože planeta Neptun je výrazně společenská, ale také planetou iluzí, umění a někdy i omamných látek, do této doby ještě můžeme zařadit zrod plzeňského piva (1842), opiové války v Číně (1839–1860). Americká občanská válka Severu proti Jihu a zrušení otroctví přišlo o něco později (1861–1865).

Také se poprvé objevila anestetika k tišení bolesti, hypnóza, postupně se začal rozvíjet film, reklama, petrochemický a farmaceutický průmysl.
Nebudu už dále unavovat, kolektivně založený Neptun spíše podporuje tvorbu kolektivních společenských zřízení, jako je socialismus, a třeba i komunismus.

Jupiter a Saturn

Jupiter v podání sondy Voyager 1. Oválný objekt na levé straně obrázku v dolní polovině je Velká rudá skvrna, obrovská a stálá větrná bouře. Je větší, než planeta Země.Jupiter a Saturn jsou dvě tak trochu protikladné planety. Známe je už velmi dlouho, na rozdíl od Urana a Neptuna je Jupiter i Saturn vidět na obloze pouhým okem, a tak je známe od pradávna.
Zjednodušeně řečeno Jupiter je planeta růstu a rozvoje, Saturn je planeta omezení, disciplíny a ctižádosti. Asi víte, co chci říci, zkrátka, když silněji zafunguje Jupiter, vše roste, rozvíjí se, když silněji zafunguje Saturn, přichází omezení, krize.

Jak předpovídat společenské změny

Uvedl jsem tedy základní charakteristiky planet Jupitera, Saturna, Urana a Neptuna, jejichž pohyb a vzájemné pozice lze použít ke zjednodušenému předpovídání společenských změn. Ještě by se hodilo Pluto, ale v rámci zjednodušení ho teď pomiňme. Psal jsem o něm hodně často, a nejspíše ještě hodně napíšu.

Pro zjednodušení budeme tedy uvažovat pouze vzájemnou pozici těchto planet.

Saturn a Neptun

Jedním z velmi důležitých cyklů jsou vzájemné pozice Saturna vůči Neptunu. Pokud se tyto dvě planety dostanou vzájemně do nějaké význačné pozice, vždy se něco děje. Zkusme to maličko prozkoumat detailněji.

Konjunkce Saturna s Neptunem

I tohle bylo možné předpovědět pomocí konjunkce Saturna s NeptunemJedna z možností je, když Saturn a Neptun jsou na stejném místě na obloze (tzv. konjunkce). To se vždy stane významná událost, která vede někde na světě k významné změně společenského zřízení. Tato konjunkce nenastává příliš často, trochu nepravidelně přichází v intervalu 36 let. Shrňme si tedy významné události, které se staly za konjunkce Saturna s Neptunem:

Jak vidíte, konjunkce Saturna s Neptunem vždy přinese něco nového, co si lidé třeba jen nedávno předtím nedokázali ani představit. Tyto konjunkce vždy predikují významné světové zvraty.

Opozice Saturna s Neptunem

Další z možností vzájemné pozice Saturna s Neptunem je postavení, kdy Saturn a Neptun stojí vzájemně naproti sobě (tzv. opozice). Tedy z pohledu ze Země stojí každá planeta na opačném konci oblohy.

Takovéto opozice mívají destruktivní vliv na hospodářství. Nastává hospodářská stagnace, krize, často až beznadějná situace. Projevují se iluze v hospodaření, a praskají bubliny s uměle nafouknutými investičními příležitostmi. Jednu takovou opozici jsme si zažili nedávno, byly dokonce tři za sebou v letech 2006 a 2007. V těch letech začala splaskávat nemovitostní a hypotéční bublina v USA, banky a akcie začaly padat dolů a začala pravá, nefalšovaná hospodářská krize, se kterou se potýkáme dodnes.

Při předchozí opozici v roce 1971 zase USA zrušily vazbu dolaru na zlato, dolar tedy přestal být krytý zlatem následkem zjištění, že dolar byl značně nadhodnocen. Později přišla první ropná krize a od té doby už se nikdy ceny ropy nesrovnaly.

Další opozice Saturna s Neptunem bude v roce 2042, ale předpověď si učinit netroufám. Vzhledem k dalším konstelacím mohu jen odhadovat, že lidé budou už přemýšlet a žít jen značně povrchně a v zásadě je budou zajímat pouze požitky, spotřeba a další a tato konstelace tento jednoduchý zvířecí život naboří. Odhaduji také na velkou expanzi pohlavních chorob a jiných infekcí.

Pokračování

Bhávačakra – buddhistické vyobrazení neustálého koloběhu života i s návodem, jak se z_něho vymanit.Tento článek ohledně předpovídání světových událostí začal být moc dlouhý. Myslím, že zajímavě demonstruje sílu astrologie i její obrovské možnosti. Pokud budete mít zájem o pokračování tohoto seriálu, dejte mi vědět.
Ing. Miloslav Ponkrác.
Ukázka z e-magazínu. Nové číslo vždy najdete v seznamu na http://ponkrac.net/novinky
Astrology Pacific   |   Zajímavosti   |     |  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.