luna
Astrology Pacific
slunce
 
Horoskopické zajímavosti
Horoscope interests
 


Ideál mužství

Co se českým ženám nejvíce líbilo na českých mužích za posledních sto let?

V prvních deseti letech 20.století byly v kurzu uniformy a to zejména efektní uniformy jezdectva. Ženy obdivovaly především elegatní důstojníky na nedělním korze s pucflekem v patách než zabočili do kasina.
Pluto byl právě na Descendentu republiky (28-10-1918, 11:24 SEČ) ve znamení Blíženců a Neptun ve znamení Raka, v 7.domě republiky.

Blátivé zákopy 1.světové války však tuto oblibu nenávratně smazaly.
Poválečná léta přinesly generaci mužů z rodu Oldřicha Nového. Klasický šarm, uhlazenost, pozornost, elegance, finanční nezávislost a velkorysá rozmařilost.
Pluto pořád ještě v 7.domě republiky, ale už ve znamení Raka. Neptun mezitím prošel znamením Lva a je ve znamení Panny, v 8.domě republiky.

V padesátých letech ideál uhlazeného továrníka vystřídal optimisticky naladěný dělník v montérkách s francouzským klíčem v ruce. Vzorem síly a mužnosti se stal Josef Bek s velkýma rukama a širokým dobráckým úsměvem.
Pluto už je ve znamení Lva, v 8. domě republiky (cizí peníze a kapitál) a Neptun (komunismus) ve Vahách se blíží k MC republiky.

Zhruba v roce 1965 už nastává doba tání a na scéně se objevují nové ženské idoly. Křehcí a zranitelní mladíčci Václav Neckář a Vladimír Pucholt. Začíná idol tří generaci Karel Gott a „námořník s banjem" Waldemar Matuška.
Neptun ve znamení Štíra se už vzdaluje od MC republiky a Pluto v Panně je ještě v 8.domě republiky.

Sedmdesátá „tuzexová" léta zrodila své mužné ideály Jiřího Bartošku a Josefa Abrháma. Též na socialismus obráceného američana Dean Reeda. Mladí chodili do kina na své hrdiny Lukáše Vaculíka, Sagvan Tofiho a medika Pavla Kříže.
Pluto už je ve Vahách v 9. domě republiky, Uran na MC republiky a Neptun ve Střelci se nezadržitelně blíží k Ascendentu reubliky.

Devadesátá léta vynesla do přízně žen politiky. Ženy se dělily na havlovky, klausovky, dientsbierovky, ale nejvíc bylo příznivkyň ministra průmyslu Vladimíra Dlouhého.
Pluto opuští znamení Štíra, Neptun v konjunkci s Uranem v 1.domě republiky.


K sepsání tohoto pojednání mě inspiroval článek Mužnost po česku v Magazínu Dnes číslo 10.

Astrology Pacific   |   Zajímavosti 1   |   Zajímavosti 2   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.