luna
Astrology Pacific
slunce
 
Horoskopické zajímavosti
Horoscope interests
 

Spisovatel Milan Kundera.

V magazínu MF Dnes 48/2001 vyšel zajímavý článek osvětoznámém spisovateli Milanu Kunderovi.
kundera Pro astrologa byly v článku cenné údaje. Cituji z článku:

"Narodil jsem se prvního apríla. To má svůj metafyzický význam". Jeho o devět let starší bratranec, básník a překladatel Ludvík Kundera vzpomíná, že jim strýc onoho dubnového ráma přišel narození svého syna zvěstovat. Bylo ještě brzo, Brno spalo, branka byla zamčená. Strýc musel přelézt plot a roztrhl si přitom gatě. Konec citátu.

Z těchto drahocených údajů jsem odvodil, že mohlo být čtyři ráno a po upřesnění Popelkovou váhou mi vyšel čas 04:08:32. Otec muzikolog a rektor Janáčkovy akademie múzických umění sám začal svého syna učit hrát na klavír. K dispozici měl Milan Kundera i otcovu vynikající knihovnu. Milan Kundera prostě vyrůstal v zázemí s dispozicemi pro uměleckou dráhu.
Jak uvádí jeho bratranec Ludvík, zabýval se Milan Kundera představou, že se stane výtvarníkem, nejraději sochařem. Dnešní milovníci knih Milan Kundera netuší, že jejich milovaný autor je také pozoruhodným kreslířem. Dlouho se také zdálo, že bude hudebním skladatelem. Skladbu studoval u profesora Václava Kaprála. Zkomponoval i několik opusů, kterých se později zřekl stejně jako své "nezralé" tvorby literární. Později přiznal, že si svých hudebních děl cenil víc než literatury.
V roce 1953 vyšla jeho básnická prvotina Člověk je zahrada širá (Jupiter na IC) poplatná tehdejší politické situaci. Skutečný úspěch byl román Žert vydaný v roce 1967. Neptun na radixovém Dračím ohonu, Saturn na radixovém Slunci. V primárních direkcích Venuše na Uranu radix.
Milan Kundera proslul též jako pedagog. Jeho žáci světové literatury na FAMU vzpomínají na něho jako vynikajícího učitele (Pluto a Mars v 5.domě).
Ženatý dvakrát, první manželství jako krátká epizoda, druhá žena - hlasatelka brněnské televize se stala jeho celoživotní láskou (Neptun v 7.domě).
Neptun symbolizuje i Kunderovský žert při svatebním obřadu, když si při svatebním obřadu prohodil místo se svědkem, takže se podepsali jménem toho druhého, takže je vlastně ženatý a neženatý.
V roce 1968 si Kundera přivydělával psaním horoskopů do časopisu Mladý svět. Za normalizace přišel Milan Kundera o možnost obživy a v roce 1975 na přímluvu francouzkého prezidenta odjel s ženou hostovat na univerzitu v Rennes. Tranzitní Neptun na MC.
V roce 1985 vyšel v Torontu u Škvoreckých román Nesnesitelná lehkost bytí. Uran na MC a Jupiter na Ascendentu. V primárních direkcích Mars a Uran na ose Dračí hlava a Dračí ohon.
V roce 1986 napsal knihu Umění románu psanou už zcela ve francouštině. Jeho francouština je bohatá a košatá i když v mluveném slově ho zradí přízvuk. Jupiter na Merkurovi radix, MC mezi tranzitním Uranem a Saturnem.
Od roku 1985 Milan Kundera nedává novinářům rozhovory a nenechává se fotografovat. Dalo by se říct, že před nimi prchá. "V červnu 1985 jsem se rozhodl - už nikdy žádný rozhovor". V radixu je Luna (vlastní pocity) kvadratura Merkur (novináři). Tranzitní Merkur a Mars jsou v přesné konjunkci a v kvadratuře na Merkur radix.Dnes 26-01-2002 mi přišel doplňující email pana Turnovského:
Vážený a milý pane Tichý, Milan Kundera je také důležitou postavou české astrologie. Na počátku sedmdesátých let, když už nemohl pod svým jménem publikovat, poslali mu jeho přátelé z Francie knihy André Barbaulta, z nichž čerpal materiál pro řadu článků o moderní a psychologické astrologii pro týdeník Mladý svět. Vystupoval tam pod pseudonymem Emil Verner. Ty články bych snad doma ještě asi našel, nejenže byly výborné, ale byl to první a na dlouho poslední zdroj informací v češtině o tom, co se v astrologii ve světě děje. Kundera na tu svoji tehdejší aktivitu před časem vzpomínal a někdo se o tom zmiňuje i dr. Špůrek. Zdraví Turnovský


Astrology Pacific   |   Zajímavosti 1   |   Zajímavosti 2   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.